Sprawdź, czy możesz zwiększyć skuteczność treningu o 15%?

Audictus szturmem zdobywa Allegro
17 kwietnia 2018
PASJA ODNALEZIONA ZA LINIĄ METY
23 lipca 2018
Sprawdź, czy możesz zwiększyć skuteczność treningu o 15%?

Wystarczy, że dodasz jeden mały szczegół do swoich codziennych treningów, a nie dość, że zwiększysz swoją wydajność to jeszcze zyskasz motywację o jakiej Ci się nie śniło!

W czym tkwi sekret? Otóż w muzyce! Muzyka ma mnóstwo właściwości – na pewno na własnej skórze doświadczyłeś, że niektóre utwory działają bardziej uspakajająco, inne dodają energii, a jeszcze inne wprowadzają w romantyczny nastrój lub wręcz przeciwnie wywołują uczucie niepokoju.

Dlaczego tak się dzieje? Nasze ciała automatycznie synchronizują się z rytmem słuchanej muzyki. Dzięki temu możesz stymulować swój organizm, aby osiągnąć zamierzony cel. Jeśli ćwiczysz jogę idealnym rozwiązaniem będzie słuchanie spokojnej muzyki – wspomoże ona relaksację i rozluźnienie mięśni przyspieszając ich regenerację. Słuchanie rytmicznego kawałka pozwala na zsynchronizowanie ruchów naszego ciała z odtwarzanym utworem, a to z kolei przekłada się na płynniejszy bieg lub jazdę na rowerze. Badania przeprowadzone przez zespół dr. Costasa Karageorhisa z Brunel University wspominają o wynikach lepszych o nawet 15%. Wybierając utwory o silnych motywujących brzmieniach trening siłowy stanie się jeszcze przyjemniejszy, dzięki wzrostowi stężenia adrenaliny we krwi.

Jeśli już przekonałeś się do słuchania muzyki podczas treningu powstaje pytanie: jakie słuchawki wybrać? Masz wiele opcji. Niektórzy wybierają słuchawki nauszne jak model Achiever, które sprawdzają się na treningu np. w domu lub w przystosowanej przestrzeni jak siłownia. Należy pamiętać, że słuchawki nauszne znacznie lepiej wygłuszają dźwięki z otoczenia, w związku z tym używając tego typu modeli np. biegając w mieście należy zachować szczególną ostrożność. Innym rozwiązaniem jest korzystanie z modeli takich jak Adrenaline czy Endorphine. Słuchawki dokanałowe z systemem Bluetooth to idealni towarzysze wysiłkowych treningów na świeżym powietrzu. Specjalna, trwała i wodoodporna konstrukcja sprawdzi się przy dynamicznych ruchach.

Ułóż playlistę dostosowaną do Twojego treningu i wybierz słuchawki idealne dla Ciebie.