Dookoła Zielonej Góry z Audictus

Audictus wspiera Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
29 stycznia 2019
Audictus Mover: koniec wymówek, jazda na trening!
4 marca 2019

Tylko kilkanaście dni pozostało do piątej edycji jednej z najciekawszych imprez biegów typu ultra w Polsce: zielonogórskiego ultramaratonu Nowe Granice. Wśród podmiotów zaangażowanych w organizację zawodów nie mogło zabraknąć Audictus.

Już same kulisy ustalania trasy są niezwykle ciekawe: gdy kilka lat temu Zielona Góra powiększyła się o kolejne tereny, grupa zapaleńców zaczęła się zastanawiać, jaki dystans trzeba pokonać, żeby obiec całe miasto. Wyszło na to, że aż 103 km! Myśl, by zorganizować ultramaraton dookoła miejscowości nasuwała się sama.

Nie bój się, dasz radę!

Uczestnicy zawodów będą mieli okazję do podziwiania urokliwych Wzgórz Piastowskich czy Lasu Nadodrzańskiego. Kto boi się, że nie podoła dystansowi ponad 100 km, wcale nie musi rezygnować z wyzwania! W imprezie mogą startować sztafety złożone z dwóch lub czterech osób, a także duatloniści solo lub w sztafecie dwuosobowej.

Słuchawki na uszy i do biegu!

Sami kochamy bieganie, więc na myśl o Nowych Granicach ogarnia nas chęć do ruszenia na trasę. Nic więc dziwnego, że postanowiliśmy po raz kolejny wesprzeć organizatorów tej prestiżowej imprezy, fundując nagrody dla najlepszych biegaczy. Co więcej, gorąco liczymy, iż także w trakcie kolejnych edycji nasza współpraca będzie się rozwijać.
Ultramaraton Nowe Granice odbędzie się 23 lutego. Start planowany jest o szóstej rano.