Ocean Challange Yacht Club w prestiżowych regatach!

Legendarny skipper ambasadorem Audictus!
28 czerwca 2019
Ocean Challenge Yacht Club na 15. miejscu!
27 sierpnia 2019

Już 3 sierpnia 2019r. ruszają prestiżowe regaty Rolex Fastnet Yacht Race, w których udział weźmie polski klub Ocean Challange Yacht Club pod przewodnictwem Przemysława Tarnackiego.

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Ocean Challenge Yacht Club został założony w 2014 r. Od tego czasu jego załoga startowała w największych regatach na świecie. Misją klubu jest tworzenie pomostu pomiędzy tradycją polskiego żeglarstwa, a nowoczesnym jachtingiem. Póki co członkowie stowarzyszenia z powodzeniem realizują te założenia, zapraszając do współpracy wiele znanych i uznanych postaci polskiego żeglowania.

PRESTIŻOWE ZAWODY

Co istotne, 3 sierpnia załoga Ocean Challange Yacht Club’u wystartuje w prestiżowych zawodach Rolex Fastnet Yacht Race. Impreza ta uchodzi za drugą najważniejszą w jachtingu, tuż obok legendarnych regat Sydney to Hobart. Ocean Challenge Yacht Club musi pokonać 608 mil w zaledwie trzy doby! Ten sam cel przyświeca 340 innym ekipom, ale jesteśmy przekonani, że drużyna wspierana przez Audictus osiągnie jak najlepszy rezultat!

W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE

Warto przy tym wspomnieć, że choć w Rolex Fastnet Yacht Race wystartuje aż sześć rodzimych załóg, to właśnie drużyna Przemysława Tarnackiego oficjalnie reprezentuje Polski Związek Żeglarski. Banderę na ręce skippera Ocean Challenge Yacht Club przekazał na początku czerwca prezes PZŻ. W trakcie uroczystej prezentacji doszło również do przyznania Honorowego Członkostwa Klubu dla innego zasłużonego dla żeglarstwa – kpt. Romana Paszke.