FESTIWALE MUZYCZNE – DLACZEGO WARTO TAM BYĆ?

AUDICTUS NA HOTZLOT 2018
20 sierpnia 2018
STREFA CHILLOUT Z AUDICTUS NA POZNAŃSKA PIWNA MILA #4
8 września 2018

Lato, wakacje to tradycyjny okres festiwalowy, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Takie imprezy to świetna okazja do poznania nowych ludzi, którzy mają podobne pasje i zajawki, słuchają tych samych brzmień i są, tak jak my, chętni do wymiany doświadczeń i wspólnego przeżywania tych wyjątkowych chwil, jakie spędzamy przy bezpośrednim kontakcie z muzyką i ulubionymi artystami.

O festiwalach muzycznych można napisać dużo. My postanowiliśmy zwrócić Wam uwagę na kilka powodów, dla których według nas warto w nich uczestniczyć.

ODNÓW STARE UCZUCIE

Czy Wy też macie tak z ulubionymi artystami, że potraficie słuchać ich muzyki w kółko przez rok, dwa lub nawet dłużej, ale w pewnym momencie dochodzi do pewnego przesilenia, zmęczenia materiału. Wtedy niejednokrotnie ulubiony dotychczas artysta schodzi na drugi plan i potrzebujemy silnego bodźca, aby do niego powrócić i znów się zakochać. Festiwal czy też koncert to świetna okazja, aby taki bodziec uzyskać – spotkać na żywo „starą miłość” i przypomnieć sobie, za co darzyliśmy Twórcę uczuciem. Nam udało się zaliczyć kilka takich powrotów, więc na pewno warto spróbować.

POZNAJ ARTYSTÓW Z INNEJ STRONY

Obecność na festiwalu czy koncercie, to niepowtarzalna szansa, aby być bliżej ulubionego muzyka, zobaczyć jak to brzmi na żywo, bez masteringu i innych sztuczek studyjnych, które przechodzi utwór zanim trafi na płytę. Historia zna mnóstwo przypadków artystów, którzy live wypadali o wiele gorzej niż w studio. A nie chodzi tylko o taką weryfikacje a bardziej o poczucie bliskości z ulubioną kapelą, wspólne tworzenie atmosfery danego koncertu, bo na festiwalu na sukces koncertu składa się nie tylko samo granie artysty, ale również publiczność i to czy chce współtworzyć show czy nie.

POSZERZ HORYZONTY

Festiwale muzyczne mają to do siebie, że można tam w tym samym czasie posłuchać wielu wykonawców. Czasem jest to festiwal tematyczny, gdzie większość artystów operuje w tym samym gatunku, innym razem festiwal eklektyczny, gdzie możemy posłuchać kilku odmian muzyki. Takie doświadczenia pozwalają nam poszerzać horyzonty, dają szanse poznać kogoś, kto zauroczy nas być może swoją twórczością. Słuchanie różnorodnej muzyki rozwija, podnosi kreatywność i uczy nas patrzenia z różnych perspektyw nie tylko na muzykę, ale i na inne kwestie w codziennym życiu. Warto dać sobie taka szansę rozwoju.

POZNAJ LUDZI I KOLEKCJONUJ WSPOMNIENIA

Festiwal to przede wszystkim ludzie, ich energia, historie, wspólne perypetie i małe wyzwania, które wspólnie pokonujemy w czasie imprezy. Kto był ten wie, o co chodzi, a kto jeszcze ma to przed sobą, może liczyć na ciekawe i nowe doświadczenia. Warto poznawać ludzi, którzy dzielą nasze pasje i kolekcjonować wspomnienia, dzięki którym nasze życie będzie bogatsze.

PRZYGOTUJ SIĘ DO FESTIWALU Z AUDICTUS

Czy do festiwalu można się jakoś przygotować? Owszem i tutaj znów można poruszyć całą rzekę tematów z tym związanych. Od siebie polecamy przede wszystkim przygotowanie muzyczne. Przesłuchanie ulubionych kawałków, aby mieć bezpośrednie porównanie dzień później na festiwalu. Naładowanie się pozytywnymi emocjami przy pomocy muzyki i odpowiednie nastrojenie się. Sama podróż na festiwal może być już jego nieodłącznym elementem, gdy towarzyszy nam muzyka. Nasze słuchawki takie jak Achiever czy Dreamer z pewnością dobrze spełnią się w tej roli, a głośnik Audictus.

Dynamo pozwoli na przedłużenie emocji w gronie znajomych, gdy artyści zejdą już ze sceny a my będziemy mieli ochotę na małą powtórkę przy ognisku lub w namiocie.